loading

HEALY - PROFESSIONAL OEM/ODM & CUSTOM SPORTSWEAR MANUFACTURER

Како да се прилагоди фудбалската облека за шампионскиот клуб на АФЦ во Лигата на шампионите

Приспособувањето на фудбалската облека за шампионскиот клуб АФЦ во Лигата на шампионите бара внимателно разгледување на брендирањето, стилот и потребите за изведба на клубот. Еве неколку чекори што ги следиме за да ја прилагодиме фудбалската облека за клубот:

01.
Консултации и дизајн
Првиот чекор е да се консултирате со тимот за маркетинг и брендирање на клубот за да ги разберете нивните преференции за брендирање и дизајн. ние работиме со искусни дизајнери за да развиеме сопствени дизајн концепти кои ги вклучуваат боите на клубот, логоа и други елементи за брендирање.
Healy прилагодено фудбалски дресови производител
Добавувач на спортска облека Healy
Производител на фудбалски униформи Healy
02.
Материумија
Откако ќе се одобри концептот за дизајн, ги избираме соодветните материјали за фудбалска облека. Ова може да вклучува избор на висококвалитетни ткаенини кои се лесни, дишат и издржливи и кои можат да ги издржат строгостите на интензивните фудбалски натпревари.
Разновидност на ткаенини по избор
Healy Sportswear има различни професионално прикажани спортски ткаенини кои може да се користат за сопствени дресови и тимски униформи.
03.
Димензионирање и вклопување

Следно, работиме со играчите на клубот за да ја одредиме соодветната големина и соодветноста за фудбалската облека. Ова може да вклучи преземање мерења и избирање на вистинските стилови и големини за да се обезбеди максимална удобност и перформанси.

Прилагодено за вас
Бесплатни дизајни на 3ds Max и брзо правење примероци во рок од еден ден.
Прилагодена големина
Прилагодете го стилот и совршеното вклопување на играчите на вашиот клуб. Замислете, производителите на фудбалски униформи на Хели ви помагаат да постигнете!
Производители на фудбалски униформи Хели
Процес на производствот
Фудбалски униформи за спортска облека Healy
04.
Производство и производство

Откако ќе се одредат дизајнот, материјалите и големината, преминуваме во фазата на производство и производство. Ова вклучува работа со искусни производители за производство на дресови, шорцеви и чорапи по мерка кои ги исполнуваат спецификациите и барањата на клубот.

100% контрола на квалитет
Флексибилни деловни решенија за спортска облека
05.
Контрола на квалитет
Во текот на процесот на производство, мерките за контрола на квалитетот се спроведуваат за да се осигура дека облеката за фудбал ги исполнува највисоките стандарди за квалитет, перформанси и издржливост.
Добавувач на големо фудбалски униформи Healy
потребите за изведба
Во прилог на овие чекори, важно е да се земат предвид потребите за перформанси на клубот кога се приспособува на облеката за фудбал. Ова може да вклучи инкорпорирање на напредни технологии за отстранување на влага и вентилација во дизајнот на дресовите, како и други карактеристики кои ја подобруваат удобноста и перформансите на играчите.
По печатењето, ткаенината останува целосно функционална - ја исфрла влагата и потта додека ја пренесува топлината од телото
Обоените влакна на нашите производи секогаш ќе останат еластични, дозволувајќи им на нашите производи да се виткаат при секое ваше движење
нема податок
Сите разнобојни логоа, грбови, па дури и фотографии може да се испечатат на вашите сопствени дизајни
Ние ја произведуваме секоја нарачка според вашите спецификации за дизајн. Влакната во боја остануваат меки на допир, обезбедувајќи највисок степен на удобност
нема податок
Win-win соработка

Следејќи ги овие чекори и тесно соработувајќи со Клубот Шампион во Лигата на Шампионите на АФЦ за да ги разбереме нивните уникатни потреби и преференции, создаваме приспособена фудбалска облека што го одразува идентитетот и стилот на брендот на клубот, а истовремено обезбедува висококвалитетни перформанси и функционалност за играчите.

Контактирај со нас.
Контактирај се со нас.
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Customer service
detect