loading

HEALY - PROFESSIONAL OEM/ODM & CUSTOM SPORTSWEAR MANUFACTURER

6 лесни чекори за избор на вашите спортски кошули

Дизајнерскиот тим на производителот на спортска облека Healy ќе ви помогне да ја реализирате вашата идеја за да стане реалност. Ќе создадеме за вас дигитален преглед, посветена графика почнувајќи од нула следејќи ги вашите упатства. Искористете ги вештините и искуството на нашите дизајнери за да создадете нешто уникатно.
нема податок
чекор 01:
Изберете спорт & Производа
Од кој спорт потекнуваш? За кој производ сте заинтересирани? Healy обезбедува OEM&ODM приспособени услуги за различни видови облека за кошарка, фудбал, тренинг, трчање и тренинг. Изберете спорт и кажете ни за вашите потреби за прилагодување.
нема податок
STEP 02:
Изберете го вашиот дизајн
Дизајн/Најдобри дизајни на клиенти:
Ако веќе имате комплетен дизајн, ве молиме испратете ни го документот. Ако немате премногу концепти за ова, можете да го изберете вашиот омилен стил од нашата листа на производи или директно да не контактирате  Професионалниот тим на производителот на спортска облека прилагодена на Healy ќе ви обезбеди целосна помош.


Боја:
Променете ги главните бои на вашата униформа, можете да изберете различни бои за вашата клупска спортска маичка (чорапи, јака, логоа, броеви, имиња, итн.) 
Логоа/Графика/државно знаме/Текст: 
Испратете ни го вашиот амблем, спонзор, лого или слика, или можете да напишете и сопствен текст (Број/Имиња/Иницијали).
Запомнете дека сите слики мора да имаат оптимална резолуција за печатење, во случај на логоа треба да ги поставите во векторски формат (SVG). Ве молиме, не поставувајте зрнести логоа или нема да можеме да ги испечатиме!
Производител на спортска облека прилагодена на Healy
STEP 03:
Изберете ја вашата големина
Не сте сигурни за големината?
Можете да нарачате примерок за прегледување пред да нарачате за да го пронајдете совршеното вклопување или да се повикате на табелата со големини.
Производител на спортски кошули Healy прилагодени
STEP 04:
Изберете ги вашите шаблони во боја за ткаенина
Ова се само неколку примери на опции за ткаенина достапни за приспособување на дресови. Изборот на ткаенина во крајна линија зависи од специфичните потреби и преференции на купувачот.

Производителот на спортски дресови Healy, исто така, постојано истражува повеќе ткаенини кои се посоодветни за спортска облека по ваш избор.
Производител на спортски дресови Healy
ПолиестерName
Популарен избор за спортски дресови поради неговите својства за отстранување на влага и дише.
Мрежа
Лесна и дише ткаенина која најчесто се користи за тимски униформи.
Дри-Фит
Ткаенина што ја отстранува влагата која е дизајнирана да ги одржува спортистите суви и удобно за време на интензивните тренинзи.
Нилон.
Издржлива и лесна ткаенина која најчесто се користи за фудбалски дресови.
Пак
Дишечка и удобна ткаенина која често се користи за секојдневни спортски дресови.
STEP 05:
Изберете го вашиот Боја чаши за ткаенина

Ова се само неколку примери на опции за ткаенина достапни за приспособување на дресови. Изборот на ткаенина во крајна линија зависи од специфичните потреби и преференции на купувачот. Производителот на спортска облека Healy, исто така, постојано истражува повеќе ткаенини кои се посоодветни за спортска облека по ваш избор.

Логото е зашиено директно на ткаенината, обезбедувајќи висококвалитетна и издржлива завршница
Логото се печати на хартија за пренос и потоа се нанесува на дресот со помош на топлина, обезбедувајќи мазна и долготрајна завршница
Логото се печати директно на ткаенината со помош на екран, обезбедувајќи исплатлива опција за поголеми нарачки
Логото се печати на хартија за пренос со помош на специјални мастила за сублимација, а потоа се притиска со топлина на ткаенината, обезбедувајќи жива и долготрајна завршница
Икона2
Логото е исечено од ткаенина од диаглец и потоа зашиено на дресот, обезбедувајќи висококвалитетна и издржлива завршница
нема податок
Производител на спортска облека Healy
STEP 06:
Поставете ја вашата нарачка
Откако ќе обучиме тим за да ви помогне во справувањето со сите детали за инспекција на дизајнот, ќе ви испратиме резиме на нарачката и понуда.

Само по добивањето на вашето писмено одобрение/овластување ќе започнеме со изработка на нарачката.
Прилагодено производител на спортска облека
Контактирај со нас.
Процес на нарачка & време на испорака

Без разлика дали се работи за висока или ниска сезона. Во Healy, можете да се радувате на постојано брзо време на испорака во текот на целата година. Ни требаат само 2 недели од потврдата на нарачката до испораката.

FAQ
Најчесто поставувани прашања
Индивидуалните фудбалски дресови се наша специјалност. За да го забрзате процесот на фаќање раце на сопствените фудбалски дресови, дојдовме до неколку совети
Дизајнирајте свои дресови - ваш сопствен комплет во три чекори. Дизајн графичка датотека, детали за големина, адреса и телефонски број испратете ни ги вашите, ние ќе ви испратиме резиме на нарачката и понуда преку е-пошта. Откако ќе го поднесеме дизајнот, ќе видиме дали има некои проблеми. Потоа повторно ќе ви ја испратиме нарачката преку е-пошта за да ја потврдите. По краток производствен период, дресовите ќе бидат во ваши раце
По поднесувањето на дизајнот, ќе видиме дали има некакви проблеми. Потоа повторно ќе ви ја испратиме нарачката преку е-пошта за да ја потврдите. По краток производствен период, дресовите ќе бидат во ваши раце
Можете да приспособите сè - дизајн, бои, логоа, броеви и текстови. За дизајни што не е можно да се креираат на 3D дизајн, нудиме и специјална услуга за дизајн
Покрај фудбалските дресови, ние исто така и кошарка, бејзбол, спорт, трчање, хокеј, спортски и ракометни дресови
Ние сме тука да помогнеме. Без разлика дали имате прашања во врска со материјалот или времето на испорака, можете исто така да ни испратите онлајн барање. Ако сакате да креирате посебен дизајн, нашиот тим за дизајн може да ви помогне понатаму
нема податок
Контактирај со нас.
Контактирај се со нас.
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Слободно контактирајте со нас

Customer service
detect