loading

HEALY - PROFESSIONAL OEM/ODM & CUSTOM SPORTSWEAR MANUFACTURER

FAQ

1
Дали нудите и производи за деца и кои се вашите детски големини?
Повеќето од нашите производи се достапни и за деца. Можете да ги најдете во прегледот на производите на соодветниот спорт или во пакет под оваа врска. Големините ги избирате во процесот на нарачка според возраста (6 години, 8 години итн.). Ако се чувствувате поудобно со големини, можете или да ги побарате во табелата со големини на страницата со детали за производот или можете да ги најдете овде:
6 години 116 см
8 години 128 см
10 години 140 см
12 години 152 см
14 години 164 см
2
Колку долго е времето за испорака?
Нашето време за испорака е 12 работни дена. Веднаш по вашата нарачка, ќе ви го испратиме проценетиот датум на испорака, кој може да се одложи поради државни празници, доцнење на испораката или слично
3
Дали има минимална количина за купување?
Не! Ние веруваме во магијата на индивидуализираните спортски статии и затоа сакаме да ги направиме достапни за сите спортисти - дури и ако им треба само еден примерок. Сепак, како група или тим, можете да имате корист од нашите атрактивни градуирани цени доколку купите поголема количина
4
Како можам да платам и што е „предплата“?
Ги нудиме најчестите начини на плаќање (PayPal, кредитна картичка, TT, Western Union, Money Gram, Escrow, Apple Pay), така што не треба да имате проблеми со плаќањето. Неколку часа по поставувањето на вашата нарачка, ќе добиете фактура од нас по е-пошта, која потоа можете да ја платите однапред со банкарски трансфер. Важно: Бидејќи производите се индивидуализирани и затоа нема редовни опции за враќање, ние започнуваме со производство само по приемот на уплатата!
5
Колку долго трае печатењето?
Со други методи за печатење на текстил (како што е преносното печатење), боите се печатат на ткаенината, додека со печатењето со сублимација боите стануваат дел од влакната. Бидејќи отпечатокот не се мие, не се збрчка и не станува кршлив или скршен, сублимираните спортски производи се полесни за нега. Заклучокот е дека сублимираните производи се поиздржливи и можете подолго да уживате во вашите спортски производи
6
Дали повеќе се потам во сублимирани дресови?
Не! Всушност, спротивното е точно: бидејќи висококвалитетните функционални влакна не се залепени заедно со рекламните простори, ткаенината е повеќе дише и ве тера да се поте помалку
7
Развој на бизнис план
Бидејќи веќе сме во бизнисот со спортска облека повеќе од 16 години, развивме секакви успешни деловни случаи, без разлика дали сакате да создадете многу уникатен бренд за тимска облека или да развиете специјален бизнис нарачана спортска облека, имаме секакви искуства и решенија подготвени да ги преземат вашите предизвици
8
Дизајн и развој на производи
Врз основа на бизнис планот, со нашиот внатрешен професионален тим за дизајн и производство, можеме заедно да ги обезбедиме соодветните дизајни на производи и развој на производи
9
Водечка индустриска продукција
Продолжете да работите со сите видови врвни професионални клубови ширум светот во текот на една деценија, давајќи ни големо искуство и знаење за давање на водечките индустриски производи, и огромна чест за нас е да создадеме некои од најголемите ремек-дела на сите времиња со нашиот бизнис партнери
10
Флексибилни и иновативни деловни решенија
Ние сме првата група на производство на спортска облека во светот која почна да прифаќа флексибилни решенија за нарачка и производство пред повеќе од една деценија, што е навистина голем предизвик за првиот почеток, но откако ќе го поминеме тој мрачен тежок период, можеме видете ја големата предност на решенијата без минимална нарачка за нашите деловни партнери
11
За Хели
Работевме со сите видови врвни професионални клубови од Европа, Америка, Австралија, Блискиот Исток со нашите целосно меѓусебни деловни решенија кои им помагаат на нашите деловни партнери секогаш да пристапат до најиновативните и водечки индустриски производи кои им даваат голема предност во однос на нивните натпреварувања. Работевме со над 3000 спортски клубови, училишта, организации со нашите флексибилни деловни решенија за прилагодување
Customer service
detect