loading

HEALY - PROFESSIONAL OEM/ODM & CUSTOM SPORTSWEAR MANUFACTURER

Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 1
Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 2
Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 3
Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 4
Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 1
Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 2
Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 3
Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес 4

Прилагодени кошаркарски кошули Колеџ сублимација за печатење младински најдобар дизајн униформа за кошаркарски дрес

Нашата фабрика е специјализирана за производство на висококвалитетна, прилагодена кошаркарска облека за сите нивоа од младински клубови до колеџи. Со повеќе од 16 години искуство, со гордост ги нудиме најдобрите услуги за дизајн и печатење со сублимација во индустријата. Без разлика дали ви требаат кошули, шорцеви или загревање за тим или камп, нашите креативни и производствени експерти ќе испорачаат извонредни производи  

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  篮球定制23

  PRODUCT INTRODUCTION

  Она што ги издвојува нашите сопствени кошаркарски кошули е техниката на печатење со сублимација што се користи за создавање живописни и долготрајни дизајни. Процесот на сублимација осигурува дека боите и шарите на дресот нема да избледат или излупат, дури и по повеќекратно перење. Ова им овозможува на играчите самоуверено да го покажат својот уникатен стил и тимски дух.


  Кошаркарскиот дрес со најдобар дизајн се одликува со модерен и привлечен дизајн кој сигурно ќе ги сврти главите на теренот. Со нашите сопствени опции за дизајн, имате слобода да го персонализирате дресот со логото на вашиот тим, имињата на играчите и броевите. Ова создава чувство на единство и гордост меѓу тимот, негувајќи силен тимски дух.


  Нашите сопствени кошаркарски кошули од колеџ за сублимација за печатење за младински најдобар дизајн кошаркарски дрес не е погоден само за играчи на ниво на колеџ, туку и за млади кошаркарски лиги. Дресот е достапен во различни големини за да се сместат играчи од различни возрасти и големини. Тој е дизајниран да обезбеди удобно вклопување и да им овозможи на младите спортисти да се претстават најдобро што можат.

  未标题-11 (15)

  DETAILED PARAMETERS

  Темка

  Висококвалитетно плетено

  Боја

  Различни бои/приспособени бои

  Големина

  S-5XL, Ние можеме да ја направиме големината по ваше барање

  Лого/дизајн

  Прилагодено лого, OEM, ODM е добредојдено

  Прилагоден примерок

  Прилагоден дизајн е прифатлив, ве молиме контактирајте не за детали

  Време на испорака на примероци

  Во рок од 7-12 дена по потврдените детали

  Време на испорака на големо

  30 дена за 1000 парчиња

  Исплата

  Кредитна картичка, е-проверка, банкарски трансфер, Western Union, Paypal

  Празно

  1. Експрес: DHL (обичен), UPS, TNT, Fedex, обично трае 3-5 дена до вашата врата
  2. Дишни патишта: 7-10 дена, погоден за итна количина
  3. Морски пат: 15-25 дена, евтини погодни за голема количина

  PRODUCT DETAILS

  02 (58)

  Дизајн & Технологија на печатење

  Ги користиме најнапредните методи за сублимација и печатење на екран. Сублимацијата ни овозможува целосно да втиснеме живописни бои, фотографии и логоа директно на полиестерски материјали за постојана слика. Густината и резолуцијата се неспоредливи за неверојатно реалистичните графики. Скринингот во повеќе чекори се користи за втиснување на повеќебојни дизајни на мешавини од памук. Премиум DTG печатење се нуди и за единствени конструкции.

  Прилагодени опции за дизајн на кошула

  Нашите стручни дизајнери ќе работат со вас за да го оживеат секој концепт. Популарните опции вклучуваат логоа на тимови, броеви на играчи, уникатни дизајни на граници, имиња на кампови и многу повеќе. Неограничените ревизии овозможуваат усовршување на секој детал. Професионално форматираните датотеки со уметнички дела што може да се уредуваат исто така се обезбедени за идни нарачки или потреби за продажба.

  03 (60)
  04 (59)

  Материјали за премиум перформанси

  Избираме само ткаенини со највисоки перформанси, внимателно избрани поради нивните својства за отстранување на влага, 4-насочно растегнување и удобност. Полиестерските кошули и шорцеви со влажна мрежа со големина од млади до возрасни обезбедуваат лесна подвижност. Руното и потењето обезбедуваат изолација по потреба. Сите предмети се подложени на ригорозно тестирање на квалитетот.

  Контрола на квалитет & Служба на муштерии

  Водечки практики за контрола на квалитетот во индустријата, вклучувајќи ригорозни инспекции во секоја фаза од производниот циклус. Посветените претставници за услуги на клиентите обезбедуваат беспрекорни искуства со нарачките и навремено исполнување на сите нарачки. Нивниот фокус е 100% задоволство!

  05 (60)

  OPTIONAL MATCHING

  06 (23)

  Guangzhou Healy Apparel Co., Ltd.

  Healy е професионален производител на спортска облека со целосно интегрирани деловни решенија од дизајн на производи, развој на примероци, продажба, производство, испорака, логистички услуги, како и флексибилно приспособување на бизнис развој во текот на 16 години.


  Работевме со сите видови врвни професионални клубови од Европа, Америка, Австралија, Блискиот Исток со нашите целосно меѓусебни деловни решенија кои им помагаат на нашите деловни партнери секогаш да пристапат до најиновативните и водечки индустриски производи кои им даваат голема предност во однос на нивните натпреварувања.

   

  Работевме со над 3000 спортски клубови, училишта, организации со нашите флексибилни деловни решенија за прилагодување.

  产品陈列
  2 (3)
  11 (2)
  3 (3)
  4 (2)
  1 (2)

  FAQ

  1
  Дали сте фабрика?
  О: Да, ние област фабрика и имаме професионален тим може да ја поддржи целата услуга за вас. Имаме оддел за продажба, дизајн, КК и услуги по продажба.
  2
  Може ли да ја направам вашата облека со мој дизајн?
  О: Секако, ние сме фабрика за OEM, можете да ставите свое лого на нашата облека, нашиот дизајнер може да направи бесплатно уметничко дело за да потврдите.
  3
  Дали е можно да се добие примерок пред да се нарача масовната нарачка?
  О: Да, но треба да ја наплатиме таксата за примерок, ќе ни требаат 7-10 работни дена За прилагоден примерок, по нарачка на големо, ќе ја вратиме таксата за примерокот.
  4
  Дали треба да нарачам минимална количина?
  О: Минималните количини варираат во зависност од облеката што сакате да ја нарачате. Можете да го дознаете MOQ на страницата на производот. Ние исто така нудиме различни производи без MOQ!
  5
  Што е дигитален пренос на топлина?
  О: Дигитален пренос на топлина е метод за украсување на прилагодена облека каде што вашиот дизајн или лого се испечатени на квалитетна дигитална хартија и се нанесуваат на облеката со помош на топлинска преса. Овој метод на декорација обично се користи за мали нарачки за облека.
  6
  Како да започнете бизнис со вас?
  О: Прашање -- Потврдете ја ткаенината, количината, логото -- Потврдете примерок -- Депозит -- Масовно производство -- Плаќање на биланс -- Испорака -- По продажбата. Ако имате прашање што не е наведено овде, со задоволство би помогнале!
  GET IN TOUCH WITH US
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни
  Customer service
  detect