loading

HEALY - PROFESSIONAL OEM/ODM & CUSTOM SPORTSWEAR MANUFACTURER

Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 1
Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 2
Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 3
Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 4
Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 1
Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 2
Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 3
Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови 4

Печатење на броеви на дресови Кошаркарски дресови Машки мрежести кошаркарски униформи за тимски спортови

Униформите покажуваат висококвалитетна изработка со внимание на деталите. Жолтата ткаенина е издржлива и дише, одржувајќи ги играчите ладни и удобни за време на интензивни игри. Логото е стручно испечатено на екран со долготрајни мастила за да издржи тешко абење и перење 

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  Custom Basketball Uniforms Suppliers

  PRODUCT INTRODUCTION

  Облечете го вашиот кошаркарски тим во целосно персонализирани униформи дизајнирани за оптимални перформанси. Користејќи напредна технологија за печатење директно до облека, ги приспособуваме дресовите, шорцевите, чорапите и друго за автентично да го претставуваме вашиот тим 


  Мрежести дресови што дише имаат раглан ракави за зголемен опсег на движења. Стратешки поставените мрежести панели го максимизираат протокот на воздух за да ги одржуваат играчите ладни и суви. Броевите, имињата и сопствените дизајни се дигитално испечатени директно на ткаенината за брилијантни бои кои издржуваат безброј игри 


  Брзо сушените ткаенини на шорцевите ја отстрануваат потта од телото за да ја одржат удобноста. Внатрешните џебови и прилагодливите половини обезбедуваат приспособливо вклопување 


  Анатомски исечениот во широк опсег од млади до возрасни големини обезбедува совршено вклопување прилагодено на секој поединечен играч. Целосно приспособете ги боите на тимот, дизајните, фонтовите за нумерирање и многу повеќе  


  Нашите експерти се подготвени да соработуваат за оживување на вашата визија. Поставете графика или работете со нашите дизајнери за да создадете уникатен стил кој го одразува брендот на вашиот тим 

  Custom Printed Basketball Jerseys

  DETAILED PARAMETERS

  Темка

  Висококвалитетно плетено

  Боја

  Различни бои/приспособени бои

  Големина

  S-5XL, Ние можеме да ја направиме големината по ваше барање

  Лого/дизајн

  Прилагодено лого, OEM, ODM е добредојдено

  Прилагоден примерок

  Прилагоден дизајн е прифатлив, ве молиме контактирајте не за детали

  Време на испорака на примероци

  Во рок од 7-12 дена по потврдените детали

  Време на испорака на големо

  30 дена за 1000 парчиња

  Исплата

  Кредитна картичка, е-проверка, банкарски трансфер, Western Union, Paypal

  Празно

  1. Експрес: DHL (обичен), UPS, TNT, Fedex, обично трае 3-5 дена до вашата врата
  2. Дишни патишта: 7-10 дена, погоден за итна количина
  3. Морски пат: 15-25 дена, евтини погодни за голема количина

  PRODUCT DETAILS

  Custom Printed Basketball Jerseys

  Опции за приспособување

  Ние нудиме целосно приспособени униформи за да одговараат на брендот на секој тим. Дресовите може да се персонализираат со имиња и броеви во различни фонтови и бои. Нашиот уметнички тим тесно ќе соработува со вас за да дизајнирате дресови што го одразуваат уникатниот идентитет и стил на вашиот тим. Можеме и директно да навеземе логоа на дресови или панталони за максимална издржливост.

  Услуги за печатење на броеви

  Имаме најсовремени можности за печатење броеви. Броевите може да се испечатат на екранот, да се извезат или да се применат како винил или диагл за професионален изглед. Винилните броеви се многу издржливи и може лесно да се отстранат и повторно да се применат доколку се променат броевите. Можеме да печатиме 1-99 или сопствени броеви/букви во ПМС бои или црни. Броевите никогаш не пукаат, бледнеат или лупат.

  Basketball Jersey Supplier
  Custom Basketball Uniforms Suppliers

  Предности на мрежниот материјал

  Мрежестата ткаенина обезбедува оптимална вентилација за регулирање на температурата на телото. Ја отстранува влагата за играчите да останат суви. Лесниот материјал што дише овозможува максимална подвижност за време на брзи игри. Мрежестите униформи се исто така помеки и пофлексибилни од традиционалните памучни дресови за зголемена удобност.

  Димензионирање на млади и возрасни

  Униформите се достапни во младински големини од екстра мали до екстра големи, како и големини за возрасни од мали до 5XL. Нашите табели за големини се прецизни за да се обезбеди совршено вклопување. Квалитетните ткаенини ја одржуваат својата форма и боја се мијат по миењето. Вклучени се упатства за нега за да се максимизира животниот век на секоја униформа.

  Printed Basketball Jerseys

  OPTIONAL MATCHING

  Custom Basketball Uniforms Suppliers

  Guangzhou Healy Apparel Co., Ltd.

  Healy е професионален производител на спортска облека со целосно интегрирани деловни решенија од дизајн на производи, развој на примероци, продажба, производство, испорака, логистички услуги, како и флексибилно приспособување на бизнис развој во текот на 16 години.


  Работевме со сите видови врвни професионални клубови од Европа, Америка, Австралија, Блискиот Исток со нашите целосно меѓусебни деловни решенија кои им помагаат на нашите деловни партнери секогаш да пристапат до најиновативните и водечки индустриски производи кои им даваат голема предност во однос на нивните натпреварувања.

   

  Работевме со над 3000 спортски клубови, училишта, организации со нашите флексибилни деловни решенија за прилагодување.

  产品陈列
  2 (3)
  11 (2)
  3 (3)
  4 (2)
  1 (2)

  FAQ

  1
  Дали сте фабрика?
  О: Да, ние област фабрика и имаме професионален тим може да ја поддржи целата услуга за вас. Имаме оддел за продажба, дизајн, КК и услуги по продажба.
  2
  Може ли да ја направам вашата облека со мој дизајн?
  О: Секако, ние сме фабрика за OEM, можете да ставите свое лого на нашата облека, нашиот дизајнер може да направи бесплатно уметничко дело за да потврдите.
  3
  Дали е можно да се добие примерок пред да се нарача масовната нарачка?
  О: Да, но треба да ја наплатиме таксата за примерок, ќе ни требаат 7-10 работни дена За прилагоден примерок, по нарачка на големо, ќе ја вратиме таксата за примерокот.
  4
  Дали треба да нарачам минимална количина?
  О: Минималните количини варираат во зависност од облеката што сакате да ја нарачате. Можете да го дознаете MOQ на страницата на производот. Ние исто така нудиме различни производи без MOQ!
  5
  Што е дигитален пренос на топлина?
  О: Дигитален пренос на топлина е метод за украсување на прилагодена облека каде што вашиот дизајн или лого се испечатени на квалитетна дигитална хартија и се нанесуваат на облеката со помош на топлинска преса. Овој метод на декорација обично се користи за мали нарачки за облека.
  6
  Како да започнете бизнис со вас?
  О: Прашање -- Потврдете ја ткаенината, количината, логото -- Потврдете примерок -- Депозит -- Масовно производство -- Плаќање на биланс -- Испорака -- По продажбата. Ако имате прашање што не е наведено овде, со задоволство би помогнале!
  GET IN TOUCH WITH US
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни
  Customer service
  detect